Przeskocz do treści

Uważaj na promocje

Polacy to naród, który ceni sobie oszczędność. Wielu z nas nadal ma przed oczami przysłowiowe półki z octem i musztardą oraz ciągły niedobór gotówki. Lata praktyki nauczyły nas korzystania z możliwości jakie dają promocje i wyprzedaże. Tylko czy na pewno to się opłaca? Czy promocyjna pożyczka to dobre rozwiązanie?

Promocja – słowo wytrych

Promocja to jedno z naszych ulubionych słów. Niemal wszędzie tam, gdzie znajduje się plakat z tym hasłem, znacznie wzrasta liczba klientów, niezależnie czy w promocji będą produkty spożywcze, książki czy pożyczki i kredyty. Niestety sporym problemem jest to, że nie zawsze dokładnie sprawdzamy oferty promocyjne, a z pewnością warto to robić, ponieważ nierzadko są one o wiele gorsze niż oferty standardowe. Jeśli natkniemy się na nieuczciwą promocję w sklepie spożywczym i przepłacimy kilka złotych, to jeszcze nie problem, o wiele gorzej jeśli skorzystamy z niekorzystnej promocji w instytucjach finansowych. Czy promocyjna pożyczka to gra warta świeczki?

Uwaga na oferty okazjonalne

Poza standardowymi ofertami firm pożyczkowych, co pewien czas pojawiają się oferty okazjonalne. Najczęściej są to pożyczki świąteczne, wakacyjne czy na rozpoczęcie roku szkolnego. Instytucje finansowe zapewniają, że pożyczki w wybranym okresie są udzielane na preferencyjnych warunkach. Problem jednak w tym, że koszt promocyjnej oferty, częstokroć zupełnie nie różni się od oferty standardowej.

Promocyjna pożyczka bez oprocentowania

Coraz częściej promocyjna oferta wiąże się z brakiem oprocentowania pożyczki. Zanim jednak wpadniemy w optymistyczny nastrój i wyślemy maila z wnioskiem o pożyczkę, warto byłoby dokładnie sprawdzić wszystkie towarzyszące opłaty. Warto wiedzieć, że coraz częściej pojawiają się pożyczki 0% również w ofertach standardowych. Trzeba jednak pamiętać, że brak oprocentowania nie zawsze oznacza darmową pożyczkę. Najczęściej zamiast odsetek pojawiają się inne opłaty takie jak prowizje, opłaty rejestracyjne czy ubezpieczenie pożyczki. Dzięki tym kosztom pożyczki bez oprocentowania stają się naprawdę drogie.

Zanim weźmiesz pożyczkę porównaj oferty

Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki na preferencyjnych warunkach, dokładnie sprawdźmy również kilka innych podobnych ofert, aby wybrać naprawdę najlepszą z nich. Warto pamiętać, że samo słowo Promocja nie może być wyznacznikiem skorzystania z danej oferty. Nasz wybór zarówno w przypadku zakupu towarów jak i usług musi być w pełni świadomy i przemyślany.