Przeskocz do treści

Nowe oferty firm pożyczkowych

Coraz bardziej atrakcyjne oferty firm pożyczkowych

Rynek usług finansowych coraz szybciej rośnie. Polacy mają duży wybór, jeśli chodzi o możliwości zaciągania pożyczek oraz kredytów i chętnie z nich korzystają. Szczególnym powodzeniem cieszą się firmy udzielające mikropożyczek, które wprowadzają do swojej oferty coraz to nowe produkty.
Poznaj nowe oferty firm pożyczkowych

Mało i szybko

Główną usługą oferowaną przez firmy pożyczkowe są mikropożyczki. Instytucja świadcząca usługi parabankowe udziela pożyczek na niewielkie kwoty, które należy spłacić w krótkim czasie. Zaletą tego rodzaju pożyczek jest ich dostępność. Decyzja o przyznaniu bądź odmowa pożyczki, podejmowana jest w kilka minut od przesłania wniosku. Firmy pożyczkowe nie wymagają również żadnych zaświadczeń, co dodatkowo usprawnia otrzymanie pieniędzy. Oczywiście duże ryzyko ponoszone przez firmy udzielające szybkich pożyczek wiąże się z równie wysokimi kosztami pożyczki. Jednak jak wynika z obserwacji ekonomistów, mikropożyczki przebojem wkroczyły na polski rynek finansowy i doskonale się tam czują.

Pożyczki z dostawą do domu

Kolejną usługą oferowaną przez firmy świadczące usługo parabankowe są pożyczki „z dostawą do domu”. Wystarczy telefon i w domu potencjalnego klienta pojawia się przedstawiciel firmy pożyczkowej. Wszystkie formalności związane z pożyczeniem pieniędzy dopełniane są u klienta w mieszkaniu. W przypadku niektórych firm również po spłatę należności osobiście przychodzi przedstawiciel firmy. W przypadku części firm odwiedziny przedstawiciela pożyczkodawcy w naszym domu są dodatkowo płatne. Jest to wygodny sposób załatwiania formalności, aczkolwiek warto sprawdzić czy nie zwiększy to dodatkowo kosztów pożyczki. Oferty firm pożyczkowych na tym się nie kończą.

Pożyczki ze spłatą w ratach

Jeszcze do niedawna rynek mikropożyczek opierał się na pożyczaniu niewielkich kwot, które musiały być spłacone w ciągu, najczęściej, 30 dni w całości. Jednorazowa spłata zadłużenia była cechą charakterystyczną dla większości firm parabankowych. Od kilkunastu miesięcy sytuacja ta uległa wyraźnej zmianie, pojawiły się bowiem mikropożyczki, które można spłacać w ratach. Kilka firm pożyczkowych posiada w swojej ofercie pożyczki opiewające na znaczne sumy, co spowodowało konieczność wprowadzenia ratalnych spłat. Jak się jednak okazało to strzał w dziesiątkę, gdyż wiele pożyczki te są znacznie łatwiejsze w pozyskaniu od kredytów bankowych. Jedyną cechą działającą wyraźnie na niekorzyść jest wysoki koszt pożyczek.