Przeskocz do treści

Pożyczka Plus

Pozyczkaplus.pl

to jedna z wielu stron internetowych, za pośrednictwem której można zaciągnąć krótkoterminową pożyczkę. Oferta tej instytucji finansowej jest podobna do propozycji innych firm, ale jeśli poszukujesz pożyczkodawcy dla siebie, to z pewnością warto przyjrzeć się również temu co proponuje Pożyczka Plus.

Pozyczkaplus.pl – strona internetowa

Strona internetowa pozyczkaplus.pl jest wykonana bardzo ciekawie. Na stronie głównej znajduje się suwak ułatwiający zorientowanie się ile przyjdzie Ci zapłacić za pożyczkę w tej instytucji finansowej. Strona jest wykonana estetycznie, ale przede wszystkim łatwo można znaleźć tam najważniejsze informacje dotyczące ewentualnego zadłużenia się. W zakładce „O nas” znajdują się dokładne informacje dotyczące firmy udzielającej bezpośrednio pożyczki, a zakładka „Oferta” zawiera dokładnie rozpisane koszty poszczególnych pożyczek jakie można zaciągnąć.

Kto pożycza pieniądze?

Strona internetowa pożyczkaplus.pl jest własnością firmy Mała Pożyczka Sp. z o.o. Jest to firma, która powstała w 2010 roku i zajmuje się głównie udzielaniem mikropożyczek. Obecnie firma działa w Polsce oraz na Litwie, Łotwie i w Czechach.

Kto może pożyczyć pieniądze?

W pożyczkaplus.pl może zadłużyć się każda osoba spełniająca warunki opisane w regulaminie. Tym samym jeśli chcesz wziąć pożyczkę od wyżej wymienionej firmy musisz:

  • być obywatelem Polski;
  • posiadać zameldowanie na terenie Polski;
  • mieć ukończone 18 lat;
  • posiadać źródło dochodu;
  • nie możesz znajdować się na ogólnodostępnych listach dłużników.

Ile, za ile i na jak długo można pożyczyć?

Za pośrednictwem strony pozyczkaplus.pl można uzyskać pożyczkę w wysokości od 300 do 1500 złotych na okres 15 lub 30 dni. Jeśli pojawi się problem ze spłatą należy skontaktować się z pracownikiem firmy i złożyć wniosek o przedłużenie okresu spłaty. Informacje dotyczące kosztów pożyczki są bardzo czytelnie rozpisane w tabeli znajdującej się w zakładce „oferta”. Przeglądając ją dowiesz się kiedy będziesz musiał spłacić pożyczkę ile wynoszą jej koszty, jaką kwotę musisz spłacić oraz ile kosztuje przedłużenie okresu spłaty o kolejny okres rozliczeniowy. Wybierając firmę pożyczkową, wiele osób poszukuje wartości RRSO, która pozwala na porównanie różnych ofert. W przypadku strony pożyczkaplus.pl informację o realnej rocznej stopie oprocentowania można znaleźć na stronie głównej obok suwaka.

Przykładowa pożyczka:
W celu porównania ofert wybraliśmy pożyczkę w wysokości 500 zł na okres 30 dni. W przypadku Pożyczki Plus za pożyczone 500 zł zapłacimy 180 zł. Tym samym całkowita kwota do spłaty wynosić będzie 680 zł. Podana stopa RRSO wynosi 4114,28%.

O czym jeszcze warto wiedzieć

Jeśli zdecydujesz się na zaciągnięcie pożyczki w Pożyczka Plus powinieneś również dokładnie zapoznać się z warunkami przedłużenia okresu spłaty. Firma ta jest wyjątkowo elastyczna jeśli chodzi o tę procedurę. Musisz jednak pamiętać, aby chęć przedłużenia okresu spłaty zakomunikować przed upływem terminu spłaty wybranej pożyczki. Jeśli tego nie zrobisz będziesz musiał pokryć koszty związane z wysłanymi upomnieniami, a brak reakcji na monity może skutkować sprawą sądową lub wizytą przedstawiciela firmy windykacyjnej.

Podsumowanie czyli nasza opinia o Pożyczka Plus

Pożyczka Plus to jedna z wielu firm pożyczających pieniądze on-line. Jej oferta nie odbiega znacznie od innych tego rodzaju propozycji. Jednakże niewątpliwą zaletą jest możliwość przedłużenia spłaty na kilka okresów rozliczeniowych, co w niektórych firmach pożyczkowych jest niemożliwe.