Przeskocz do treści

Procedury wnioskowania o pożyczkę przez internet

W Polsce działa coraz więcej firm udzielających pożyczek przez internet. Zanim zdecydujesz się na zaciągnięcie zobowiązania w jednej z nich, powinieneś wiedzieć jak wygląda procedura składania wniosku w sieci. Zobacz jak złożyć wniosek o pożyczkę.

Rejestracja w serwisie i wniosek o pożyczkę

Pierwszą rzeczą, którą należy wykonać jest rejestracja w serwisie pożyczkowym. W większości z nich procedura rejestracji wygląda tak samo. Nierzadko jest ona równoznaczna ze złożeniem wniosku pożyczkowego. Aby zarejestrować się w wybranym serwisie należy kliknąć w odpowiednio oznaczony link znajdujący się na stronie. Następnie trzeba wypełnić formularz rejestracyjny, który ukazuje się na ekranie. Wpisując swoje dane do formularza należy pamiętać, żeby były one zgodne z prawdą, bowiem od tego zależy czy przyznana zostanie Ci pożyczka.

Opłata rejestracyjna

Kolejnym etapem jest wpłata opłaty rejestracyjnej lub weryfikacyjnej (obie nazwy funkcjonują w terminologii pożyczkowej). Najczęściej opłata ta wynosi od kilku groszy do ok. 10 złotych. Kwotę określoną w regulaminie należy przesłać z konta bankowego, na które w przyszłości mają zostać przelane pożyczone pieniądze. Dzięki przelewowi pracownicy firmy pożyczkowej, weryfikują główne dane potencjalnego klienta.

Składanie wniosku

Wiele stron pośredniczących w udzielaniu pożyczek przez internet posiada formularz rejestracyjny połączony z wnioskiem pożyczkowym. Są jednak i takie, w których oba te dokumenty są rozdzielone. W tym drugim wypadku poza formularzem z danymi osobowymi wypełnianym podczas rejestracji, konieczne jest uzupełnienie rubryk formularza wniosku, a następnie przesłania go za pośrednictwem internetu.

Dokumenty dołączane do wniosku

Pożyczki przez internet są bardzo często utożsamiane z pożyczkami „bez zaświadczeń”, czy „bez BIK”. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze tak jest. Niektóre firmy pożyczkowe wymagają od swoich klientów zaświadczenia o zarobkach, kopii PIT, albo wyciągu z banku. Jeśli firma, którą wybierasz wymaga dostarczenia powyższych, lub innych, dokumentów, najczęściej należy je zeskanować i dołączyć do wniosku w wersji elektronicznej.

Weryfikacja wniosku i przyznanie pożyczki

Po złożeniu przez Ciebie wniosku, pracownicy wybranego pożyczkodawcy zweryfikują Twoje dane i wydadzą decyzję o przyznaniu pożyczki, o którą się starasz. Najczęściej sprawdzanie potencjalnego klienta trwa bardzo krótko, jednak warto wiedzieć, że nie zawsze jest to „kilkanaście minut” – jak w reklamie.