Przeskocz do treści

Jak zjeść tanio i dobrze bez dużego budżetu?

Polacy coraz chętniej spożywają posiłki w restauracjach. Dla wielu osób jedzenie na mieście to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Często decydujemy się na posiłek w restauracji tylko na specjalne okazje. Osoby stołujące się na mieście coraz częściej traktują obiad czy kolację jako pretekst do spotkania ze znajomymi. Jeśli nie chcemy zaciągać specjalnej pożyczki ratalnej by korzystać z usług oferowanych przez miejskie restauracje, powinniśmy zastanowić się jak nie obciążać zbyt mocno swojego portfela. W poniższym artykule spróbujemy przedstawić kilka sposobów jak jadać na poziomie w restauracjach przy niewielkim budżecie.

Unikanie weekendów

Jedną z najlepszych metod stołowania się na mieście przy niewielkim budżecie jest unikanie weekendowych wieczorów.  Piątkowe i sobotnie wieczory są szczytem w branży restauracyjnej. To czas, gdy wiele ciekawych miejsc jest zarezerwowanych z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto przełożyć spotkanie na dzień w środku tygodnia. W tym czasie wiele miejsc oferuje zniżki by zachęcić do siebie nowych klientów. W czasie planowania wyjścia z okazji rocznicy ślubu, urodzin czy wieczoru kawalerskiego może okazać się, że nasz budżet nie jest gotowy na takie obciążenie. W sytuacji, gdy pracodawca spóźnia się z wypłatą można skorzystać z pożyczki ratalnej online, zwłaszcza w firmie oferującej taką usługę bez prowizji i odsetek za pierwszym razem.

Ograniczanie spożywania alkoholu, przystawek i deserów

Zamówienie dwóch lub trzech drinków do obiadu potrafi radykalnie zwiększyć wysokość rachunku i tym samym porządnie nadszarpnąć miesięczny budżet. Warto pamiętać, że kupowanie alkoholu w restauracjach nie należy do tanich. Podobną metodą na płacenie mniejszych rachunków jest zrezygnowanie z przystawek i deserów. W wielu renomowanych włoskich restauracjach oferuje się np. darmowe pieczywo i oliwę, zaś meksykańskie lokale proponują darmowe degustacje np. nachosów. Warto z tego skorzystać. Dobrym sposobem na ograniczenie wydatków związanych z jedzeniem na mieście może być również zamówienie jednej przystawki lub deseru, którym można się podzielić z druga osobą.  

Jedzenie na mieście w porze lunchu

Warto jadać na mieście w porze obiadu. Menu obiadowe często jest skromniejsze a co za tym idzie można zjeść coś smacznego w okazyjnej cenie. Na czas lunchu często tworzone są specjalne zestawy w atrakcyjnej cenie.  

Promocje i rabaty

Odkrywanie nowych miejsc i smaków nie musi być wcale kosztowne. Wiele lokali oferuje specjalne cykliczne promocje. Warto wykorzystywać wszelkie kupony rabatowe czy bony podarunkowe. Idealnym miejscem do znajdowania korzystnych promocji jest strona internetowa grupon.pl. Strona ta jest liderem w dziedzinie handlu lokalnego i miejscem, w którym warto zacząć poszukiwania atrakcyjnych ofert lokalnych restauracji. Zakupu kuponu promocyjnego można dokonać w dowolnym czasie i dowolnym miejscu z dostępem do internetu.  Oferty na tej witrynie posegregowane są ze względu na geolokalizację, więc łatwo znajdziesz interesujące Cię lokale w Twoich okolicach. Takie zagranie może zminimalizować koszty transportu.  Warto zatem korzystać z tak nowoczesnych technologii pomagających zaoszczędzić parę groszy.

Jedzenie na mieście w ramach wyjazdu wakacyjnego

Inaczej ma się sytuacja w czasie wyjazdów wakacyjnych i urlopowych. Zwiedzanie i stołowanie się w miastach turystycznych bywa dużym wydatkiem. Wszystko zależy od tego jakie państwo i miasto odwiedzamy oraz czy posiłki dotyczą jednej, dwóch czy większej liczby osób. Coraz częściej Polacy zaciągają kredyty na wakacje. Dzięki tej formie finansowania, podróże marzeń są na wyciągnięcie ręki, bez nagłego i znacznego obciążenia naszych funduszy domowych.  Pożyczka ratalna przez internet może w części pokrywać odkrywanie nowych, regionalnych smaków lub finansować wycieczki all inclusive gdzie wyżywienie wliczone jest w cenę całości eskapady. Należy jednak pamiętać, że zaciągnięcie szybkiej pożyczki ratalnej online ma daleko idące konsekwencje. Tak jak każde zobowiązanie musi być spłacona w ściśle określonym terminie.

Oszczędność czasu, wygoda oraz chęć poznania nowych smaków to podstawowe zalety jadania na mieście. Wielu z nas chętnie stołuje się w restauracjach, jednak dla większości osób jest to spory wydatek. Warto zastanowić się w jaki sposób można zaoszczędzić. W końcu życie jest za krótkie by odmawiać sobie takich przyjemności jak wspólny obiad na mieście.