Przeskocz do treści

Bezpieczne pożyczki dla młodych osób

Wejście w dorosłe życie nie zawsze jest przyjemne i łatwe. Chęć posiadania własnego samochodu, zakupu mebli do wynajmowanego mieszkania bądź niespodziewane wydatki związane z chęcią odbycia specjalistycznych szkoleń mogą sprawiać nie lada kłopot dla młodego człowieka. Pożyczka dla młodych jest wspaniałą alternatywą dla osób, które dopiero rozpoczęły swoją karierę zawodową i nie posiadają wystarczającej historii kredytowej aby otrzymać pożyczkę w banku. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć zasady przyznawania kredytów dla młodych oraz możliwości jakie się z nimi wiążą.

Kredyt dla młodych osób nieposiadających zdolności kredytowej

Zazwyczaj pozytywne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę związane jest ze zdolnością kredytową pożyczkobiorcy. Zależy ona w dużej mierze od historii kredytowej, zarobków, terminowości itd. Każda osoba nieposiadająca historii BIK jest dla instytucji pozabankowej dużą niewiadomą. Nic nie gwarantuje, że młody klient będzie terminowo spłacał zobowiązania, że jest osobą odpowiedzialną i poradzi sobie z zaciągniętym zobowiązaniem.

Umowa zlecenie lub o dzieło nie jest przeszkodą w uzyskaniu pozabankowej pożyczki ratalnej. Obecnie większość instytucji pozabankowych oferuje pożyczki dla osób zatrudnionych na tzw. „umowach śmieciowych”. Ważne by posiadać ciągłość pracy oraz stałe dochody. Gdy po szybką pożyczkę ratalną online ubiega się osoba młoda ze spłaconymi wcześniej kredytami, to prawdopodobieństwo otrzymania kolejnego kredytu jest bardziej możliwe. Warto sprawdzić, czy firma pożyczkowa, w której chcemy zaciągnąć zobowiązanie oferuje pożyczki dla osób bez historii kredytowej.

Szybka pożyczka online szansą dla ludzi młodych

Młodzi ludzie chętnie sięgają po pożyczki ratalne online, szczególnie jeśli otrzymują kolejne odmowy udzielenia kredytu w bankach. Instytucje pozabankowe zazwyczaj nie mają wygórowanych wymagań. Wystarczy ukończony 18 rok życia, podanie danych z dowodu osobistego, posiadanie własnego konta bankowego oraz posiadanie aktywnego numeru telefonu komórkowego. Firmy udzielające pożyczek ratalnych przez Internet, zazwyczaj respektują różne źródła dochodu, niekoniecznie pochodzące z umowy o pracę.

Korzyści wynikające z pożyczek dla młodych

Biorąc pożyczkę ratalną przez Internet można w łatwy sposób stworzyć swoją zdolność kredytową. Większość instytucji pozabankowych zajmujących się udzielaniem pożyczek online współpracuje z bazami BIK. Każda nawet najmniejsza pożyczka spłacana terminowo buduje naszą historię kredytową i buduje nasz wizerunek jako rzetelnego klienta.

Dodatkowym atutem kredytów zaciąganych w instytucjach pozabankowych są mniejsze koszty pierwszej pożyczki w porównaniu do zobowiązań zaciągniętych w tradycyjnych bankach. Wiele firm pożyczkowych oferuje dla nowych klientów pierwszą darmową pożyczkę, szczególnie w przypadku chwilówek zaciąganych na okres 30 dni.

Zaciąganie pożyczek w firmach pozabankowych umożliwia także zaciągnięcie kredytu nawet do 20 tys. zł bez historii kredytowej i zbędnych formalności. Przy zobowiązaniach powyżej 10 tys. zł niezbędne będzie udokumentowanie dochodów. Mogą to być przychody wynikające z umowy o pracę, umów śmieciowych, alimentów, zasiłków i innych świadczeń.

Młody wiek wcale nie musi być przeszkodą do zaciągnięcia pożyczki, jednak należy pamiętać, że szybka pożyczka online to także spore obowiązki wiążące się ze spłatą tego zobowiązania. Jeżeli jesteś młodym człowiekiem i masz przemyślany plan na przyszłość to takie wyzwanie nie powinno być dla Ciebie wielkim problemem.